تازه ترین ها

وتس‌اپ سرویس‌ رسانی‌اش را محدود می‌کند.

زبیر؛ پایگاه خبری تندر ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ Technology
Thunder News Agency

با فرا رسیدن سال جدید میلادی، پیام‌رسان وتس‌اپ اعلام کرده است که سرویس‌رسانی را به میلیون‌ها گوشی همراه متوقف کرده و کاربران، دیگر نخواهند توانست به این نرم افزار دسترسی داشته باشند.

بر بنیاد گزارش نشریه‌ی سان بریتانیا، به‌روز رسانی جدید این نرم افزار سبب خواهد شد که این پیام‌رسان دیگر روی نسخه‌های قدیمی اندروید و اپل کار نکند.

این نرم افزار، از اول جنوری سال آینده (۱۲ جدی) دیگر روی گوشی‌های هوشمندی که سیستم عامل کمتر از آی‌او‌اس ۹ (برای کاربران محصولات اپل) و اندروید ۴.۰.۳ (برای کاربران محصولات اندرویدی) دارند، کار نخواهد کرد.

در واقع، گوشی‌های آیفون ۴ به پایین توان اجرای پیام‌رسان وتس‌اپ را نخواهد داشت و کسانی‌ که از آیفون ۴‌اس، آیفون ۵، آیفون ۵ اس، آیفون ۶ و آیفون ۶اس استفاده می‌کنند، برای ادامه استفاده از وتس‌اپ باید سیستم عامل خود را به آی‌او‌اس ۹ یا بالاتر به‌روز کنند.

هرچند، اغلب گوشی‌های هوشمند اندرویدی موجود در بازار، بالاتر از سیستم‌عامل ۴.۰.۳ هستند.

با این حال، شماری از مدل‌های گوشی‌های اندرویدی همچون گلکسی اس۲ و موتورلا از سال جدید نخواهند توانست از خدمات وتس‌اپ استفاده کنند.

سال گذشته، وتس‌اپ سرویس‌رسانی را به گوشی‌های هوشمند قدیمی با سیستم عامل کمتر از آی‌او‌اس ۸ و اندروید ۲.۳.۷ پایان داده بود.

خبر عاجل