تازه ترین ها

نهمین نشست قلب آسیا - پروسه استانبول، امروز در شهر دو شنبه پایتخت تاجیکستان آغاز شد

پایگاه خبری تندر ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ Afghanistan
Thunder News Agency


نهمین نشست قلب آسیا - پروسه استانبول، امروز به میزبانی وزیران خارجه افغانستان و تاجیکستان در شهر دو شنبه با حضور رییس جمهوری دو کشور آغاز شد.

رییس جمهور غنی نیز به‌منظور اشتراک درین نشست امروز به دوشنبه پایتخت تاجیکستان رفت و با امام علی رحمان ریس جمهوری این کشور دیدار کرد، هرچند جزییات دیدار این دو مقام بلند پایه همگانی نشده اما ریاست جمهوری می‌گوید که در این سفر آقای غنی با رییس جمهور تاجیکستان و دیگر مقام‌های آن کشور در مورد روابط دو کشورگفتگو خواهند کرد.

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که در این نشست ۱۳ وزیر خارجه عضو نشست قلب آسیا پروسه استانبول و نماینده‌های ۵۰ کشور و سازمان‌های مختلف به‌گونه حضوری و غیر حضوری اشتراک خواهند داشت.

پروسه استانبول یا نشست قلب آسیا از جمله ابتکارهای سیاسی افغانستان در منطقه است و تلاش می‌کند زمینه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی میان کشورهای جنوب آسیا و آسیای میانه را هم‌وار سازد.

هشتمین دور نشست موسوم به "قلب آسیا -روند استانبول" درباره افغانستان با حضور رییس‌جمهوری افغانستان، رییس‌جمهوری ترکیه، وزیران خارجه و مقام‌های ارشد کشورهای عضو این نشست، سال پار در استانبول ترکیه برگزار شده بود.


خبر عاجل