تازه ترین ها

جان باخته‌گان ناشی از کووید۱۹ در هند از مرز۲۰۰ هزار تن گذشت

زبیرشکوری؛ پایگاه خبری تندر ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ World
Thunder News Agency


مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در هند از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشته و شفاخانه‌های این کشور ظرفیت پذیرش بیماران جدید را نداشته و به کمبود اکسیجن مواجه است.

هند روز چهارشنبه (هشتم ثور) از ثبت نزدیک به ۳۶۳ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است آمار مجموعی ابتلا به این ویروس در هند، نزدیک به ۱۸ میلیون تن رسیده و این ویروس تا حالا جان بیش از ۲۰۱ هزار نفر را در این کشور گرفته است.

گسترش ویروس کرونا در هند شفاخانه‌های این کشور را با کمبود جدی امکانات و تجهیزات صحی روبرو کرده و مقامات این کشور گفته‌اند که بستر کافی برای بیماران ندارند.

در همین‌حال، سازمان جهانی صحت روز سه‌شنبه اعلام کرد که جهش جدید ویروس کرونا که سبب موج فاجعه‌بار کووید۱۹ در هند شده، اکنون در بیش از ده کشور جهان دیده شده است.

اور سهین، بنیان‌گذار شرکت (بیو ان ‌تک) می‌گوید واکسینی را که شرکت وی به‌طور مشترک با شرکت فایزر تولید کرده در مقابل نوع هندی ویروس کرونا محافظت ایجاد می‌کند.

آقای سهین گفت: "ما هنوز هم نوع ویروس هند را آزمایش می‌کنیم، اما نوع هند جهش‌هایی دارد که ما پیش از این آزمایش کرده ایم و واکسین ما در برابر آن‌ها کار می‌کند، بنابراین من اطمینان دارم."

بسیاری از کشورهای جهان پیشنهاد کمک به هند را کرده اند.

ایالات متحده امریکا نسبت به گسترش چشم‌‌گیر ویروس کرونا در هند ابراز نگرانی کرده و گفته است که برای مهار این ویروس با هند هم‌کاری می‌کند.

قرار است ایالات متحده چندین میلیون دوز واکسین استرازینیکا را به هند صادر کند.

انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز گفته است که حکومت‌اش برای فراهم‌آوری کمک‌های فوری به هند آمادگی می‌گیرد.

خانم مرکل گفت: "می‌خواهم به خاطر رنجی که کووید۱۹ بر جامعه‌ی مردم هند تحمیل کرده است، ابراز هم‌دردی کنم."

هم‌چنین سنگاپور روز چهارشنبه گفت که دو طیاره حامل بالون‌های اکسیجن را به هند ارسال کرده است.

 


خبر عاجل